Prosinec 2007

Bolonský barvený psík

24. prosince 2007 v 8:55 | Petruš |  Plemena

Boloňský psík (Bolognese)

Boloňský psík je vážný, obecně ne příliš aktivní pejsek. Je odvážný a podnikavý, poslušný a učenlivý a velice lne ke svému pánovi a jeho okolí. Boloňský psík má jemný a citlivý, zároveň však veselý a dobrácký charakter.


Německý špic

24. prosince 2007 v 8:40 | Petruš |  Plemena

Německý špic

Historie

Špic je jedním z nejstarších dodnes chovaných plemen psů. Archeologické nálezy zbytků koster původních špicovitých psů na území Švýcarska a Německa jsou datovány do doby před pěti tisíci lety. Tito psi byli nazvání psy rašelinnými. Vyobrazení špiců na různých hliněných a keramických nádobách ukazují, že tito pejsci odpradávna žili uprostřed lidských společností. Špicovití psi byli jedni z nejrozšířenějších po celé Evropě. Bylo to díky jejich odolnosti, statečnosti a hlavně všestrannosti. Na nákladních povozech hlídali přepravované zboží, strážili i stavení a vinice, chytali myši ve stájích a byli využíváni i jako psi pastevečtí. Nikdy však nebyli využíváni k lovu. Postrádají lovecké pudy, proto jsou ideální pro společné soužití s ostatními domácími zvířaty.
U nás spadá počátek čistokrevného chovu špiců do 60. let. Nejdříve se chovali bílí jedinci střední velikosti, později byli dovezeni také špicové dalších barev a velikostí. K výraznému oživení krve došlo po roce 1989, kdy bylo dovezeno několik kvalitních jedinců. Úroveň našeho dnešního chovu je srovnatelná s úrovní evropskou.
Charakter
Špic má poměrně tvárnou povahu a je snadno přizpůsobivý. Zároveň je ale i ten nejmenší trpaslíček velká psí osobnost. Špicové jsou milými společníky dětí i dospělých. Děti milují a jsou jim věrnými kamarády. Jsou lehce ovladatelní, proto je děti zvládnou vcelku bez problémů. Jsou bystří, čilí a temperamentní. Milují pohyb a výborně se hodí např. pro agility. Jsou přirozeně inteligentní a učenliví, rychle chápou. Proto je možné setkat se i se špicem záchranářem. Bystrý výraz špice napovídá, že je neustále ve střehu a že mu nic neunikne. Je proto výborným hlídačem.
Vzhled
Špic je středně silným psem kvadratického rámce těla. Jeho srst je bohatá, obzvláště na krku a na ocase, a odstává od těla. Hlava je podobná lišce, má bystré oči a malé blízko u sebe stojící uši. Německý špic je zřejmě pes s největším počtem barevných a velikostních variet. Standard uvádí 13 barevných variet. Od sněhobílé, celočerné přes čokoládově hnědou, zářivě oranžovou a vlkošedou k dalším, jako je krémová, creme-sable (krémová s černým nádechem), orange-sable, black and tan (černá s tříslovými znaky) a strakatá. Velcí špicové se chovají většinou jen bílí a černí, standard uvádí i zbarvení hnědé. Vlčí špicové jsou vlkošedí.
Velikost jednotlivých variet je:
vlčí špic / keeshond49 +/- 6 cm
velký špic46 +/- 4 cm
střední špic34 +/- 4 cm
malý špic26 +/- 2 cm
Trpasličí špic20 +/- 2 cm

Bernský salašnický pes

21. prosince 2007 v 7:10 | Petruš |  Plemena

Bernský salašnický pes (Berner Sennenhund)

Fotky: Bernský salašnický pes (foto, obrázky)

Bernský salašnický pes je celosvětově oblíbený pes. Známý již ze středověku. Je nejpopulárnější ze všech alpských psů Švýcarska.


Reklamy

20. prosince 2007 v 21:13 | Baruš
Rozhodla jsem se žě udělám i rubriku na REKLAMY sem prosím pište vše co se týče chvály vašich blogu,hlasování apod.Děkujeme!

Ostatní

20. prosince 2007 v 20:51 | Barča


Popelnicearrow.gif image by EnidtaZde najdete návody....

HOT NEWSarrow.gif image by EnidtaTo nejlepší od celebrit

Affs arrow.gif image by Enidtavsechny nase SB...

Návštěvní kniha arrow.gif image by EnidtaNěco hezkého nám napište..

Novinky arrow.gif image by EnidtaCo je nového na blogu?..

Pravidla arrow.gif image by EnidtaJak se mám chovat na blogu,co můžu a co ne..

Reklamy arrow.gif image by Enidtatady vkládejte vše co se týká vašeho blogu...